SEÇİMİN OLMAYAN HAVASI VE ADAYLARDAKİ SESSİZ BEKLEYİŞ

Kıymetli okurlarım çok büyük bir değişiklik olmazsaönümüzdeki mart ayında yerel seçimler hayırlısı ile  gerçekleştilecek.

Öyle yada böyle milletten bir önceki seçimde yetkiyi alanisimler başkanlık görevini başarılı yada başarısız yerine getirdiler.

Tabi önümüzdeki seçimler için başarı yada başarısızlık nekadar etkili olur bilemeyiz,genel merkezlerin kriterleri neler olacak onlardayavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Çıkıyor çıkmasına ancak vekiller,anketler,genel merkezaraştırmaları ve çok özel araştırma ve değerlendirmeler ne kadar etkili olacakgöreceğiz.

Ama tüm bunlar yaşanırken iktidar partisi dahil tümsiyasi partilerde enteresan bir sessizlik hakim,özellikle adaylığı düşünenlerve aday olabilecekleri kamuoyunda değerlendirilen isimler sanki bir yerlerdenişaret bekliyorcasına sessizliklerini koruyorlar.

Buda aslında seçim heyecanına bence büyük darbevuruyor,siyasiler adaylığı düşünüyor ama bunu en yakınlarına bilediyemiyorlar,tabi kim ne derse desin siyasette yarış durumuna ters bir durumvar ortada,inşaallah sonu hayrolur.

İlçelerde ise sessizliğin en önemli nedeni  yasal olmasa da partiler arası ittifak yadaanlaşma hangi şartlarda olacak,nasıl olacak sorularının cevabının beklenmesibuda ayrı bir handikaptır.

Yani şu ana kadar ortada isim olarak sadece mevcutbelediye başkanlarının adı geçiyor.

Tabi şehir efsaneleri de boş durmuyor,ne imiş efendimanket ve araştırmalar başlamış ve bitiyormuş,yapmayın arkadaşlar olmayanisimlerin arasında hangi araştırma ve anketten söz edilebilir,bence buiddialara bırakın genel merkezleri kargalar bile güler.

Mevcut başkanlarla ilgili anket ve araştırmalar elbettevardır,ama bu belkide yola devam yada tamam noktasındadır,tabi kabul görür yadagörmez burada şu notuda düşmek lazım eğer mevcut başkanlar başarılı ise ustalıkdönemi şansı da verilmelidir diye düşünüyorum.

diğer adaylar ortaya çıkmalı ve  demokrasi şölenine hepimiz hazır olmalıyız.

Kendisinde bu potansiyeli görenler,bir yerden işaretbeklemeden bende varım deyin,buyrun meydan sizindir.

Bir hakikatte şu ki bazıları sessizlik ve işaretbeklerken otobüs duraktan geçer ve gider.

Aday kim olursa olsun kazanan Kahramanmaraş olsun.

Gelecek hafta yeni bir konu vesiyasetteki gelişmeleri yazmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17