UYUŞTURUCU GENÇLERİMİZİ BİZDEN ALMADAN..

 Geçtiğimiz günlerde bir çok kurum ve kuruluşun katkısıile Uyuşturucu ile mücadele derneğinin düzenlendiği Kültür park'takibilgilendirme konferansına dernek başkanı Mehmet Hacıbebekoğlu tarafından davetedildim ve katıldım.

 Burada çok alanında gerçek anlamda uzmanlarımızı dinlemefırsatım oldu.

 İlimizde uyuşturucu illetinin  kullanımı ile ilgili olarak çoğunu ilk defaduyduğum  genel bilgilere sahip oldum.

 Tabi salona yeterli katılım olmayınca bu kadar kıymetlibilgilerden başta aileler olmak üzere yeterince faydalı olunamadığınıdüşünüyorum.

 İlimizde uyuşturucu ile mücadele derneğinin kuruluşundasayın valimiz Vahdettin Özkan beyfendinin gayret,çaba ve katkısı çok fazla,tabidevamında yer tahsisi ve diğer katkıları ile Büyükşehir Belediyesi BaşkanıFatih Mehmet Erkoç ile  sağlık ilmüdürlüğünün desteklerini yakinen biliyorum ve hepsine ayrı ayrı teşekkürediyorum.

 Ancak bu toplantıda gördüğüm ve gündeme en çok gelenokullarımızın yöneticilerinin ve rehber öğretmenlerinin katılmaması idi.

 Şöyleki bazı veliler uzman polis memurunun sunumuesnasında  okullardaki konu ile ilgiliolası bazı durumlardan şikayetçi olup bazı örnekler verdiler,tabi haklı  olarak özele daha sonra girmek üzere,inşaallahgörüşmeler sonunda tedbirler alınmış veya alınacaktır.

 Burdan başta sayın valimizin uygun görmesi ve olurlarıile  bu derneğimizin etkinliklerineçocuklarımız ve halkımızla ilgili kurumların etkili,yetkili ve ilgililerininmutlaka katılımlarının gerekli tedbirlerin alınması hususunda yararlı olacağınıdüşünüyorum ve kendilerine bunu arz ediyorum.

 Uzmanlarımızdan dinlediģim kadarı ile ilimizdekiyavrularımız bu konuda büyük bir tehlike ile karşı karşıya,uyuşturucuinsanlarımızı ve yavrularımızı pençesine alıp ailelerden  koparmadan tedbirler ivedi olarak alınmadır.

 Kentin evladı ve yazarı olarak tehlikenin kapımızdaolduğunu görmemiz gerekiyor,uyuşturucu genclerimizi bizden almadan bizim devletve millet olarak tedbirimizi almamız gerekiyor diyorum ve bu yazıyı yazmayıkendime bur borç ve görev sayıyorum.

 Kıt imkanlarla uyuşturucu ile mücadele vermeye gayreteden uyuşturucu ile mücadele derneğimizin çalışmalarında destek olmalı ve bu derneği daha aktif halegetirmeliyiz.

 Yarın çok geç olmadan bugünden hepimiz yetkimiz vegöreviz ne ise üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmalıyız.

Çünkü bu iş vebaldir.

 Yeni bir yazı ve konuda görüşmek ümidi ile...

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17