YOĞUN SEÇİM GÜNDEMİ VE PARTİLERİN ÇALIŞMALARI

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde de gündem seçim, nereyegitseniz ilgili - ilgisiz her vatandaşın gündeminde aday listelerinindeğerlendirilmesi ve hemen ikinci soru hangi parti kaç vekil çıkarır sorusu.

Tabi genel bir değerlendirme olarak partilerin adaylistelerine baktığımızda işte bunlar tabanın beklentisidir diyemeyiz,listelerde  genel başkanların, genelmerkezlerin ve onlara yakın olanların ağırlığı görülüyor.

Siyasi partilerimizde listelerde Ankara’nın ağırlığıböyle devam ederse benim düşüncem partiler önümüzdeki zamanlarda teşkilatlardagörev alacak insan bulamayabilir.

Teşkilatların yükünü alanlar genel merkezlerin adayı olanemanetlerini seçtirmek için ne kadar içten ve samimi olarak çalışırlar onuntakdirini de kamuoyuna bırakıyorum.

 

SAYIN MAHİR ÜNAL’IN BASIN BULUŞMASI

Geçtiğimiz hafta içerisinde 64.hükümet Kültür ve Turizmbakanı ve Ak Parti genel başkan yardımcısı Mahir Ünal ilimizde basın mensuplarıile sahur programında buluşarak gündeme dair istişare toplantısıgerçekleştirdi.

Basının büyük ilgi gösterdiği ve son derece samimi birortamda basının sorularını aynı içtenlik ve samimiyetle cevaplayan Bakan  Ünal basının talep ve beklentilerini dedinledi, yaptığı açıklamalarla da gündemdeki yerini aldı.

 

PARTİLER TEŞKİLAT ZİYARETLERİNİ ÇALIŞMADAN SAYMAMALI

Siyasi partilerin çok kısa zaman dilimine sıkıştırılan buseçimde çok daha fazla çalışmaları ve kamuoyunda fazla tanınmayan adayları içinçok ama daha çok çalışmaları gerekiyor diye düşünüyorum.

Bu çerçevede tüm partilerimize bir çağrım olacaktır, ilmerkezlerinden çıkan partilerin aday ve parti yetkilileri  ilçe teşkilatları ve belediyelere uğramayı veoralardan sosyal medya üzerinden yayınlamalarını kusura bakmasınlar amaçalışmadan saymamalıdırlar, takdir edersiniz ki onlar zaten kendi seçmenleri ve teşkilatlarıdır.

Yeni sistemde hiçbir oyun dahi boşa gitmediği ve barajsorunu yaşanılmayacağı ittifaklar döneminde partiler kendi oylarını korumayerine yeni oylar kazandırma çalışmaları yapmalıdır.

Seçimlerin şehrimizde tatlı bir rekabet ve kardeşlikhukuku içerisinde gerçekleşmesi dileği ile adaylarımıza ve partilerimizebaşarılar diliyorum.

 

 

 

YORUM EKLE

banner14

banner13