TARİHE İZ BIRAKMAK ADINA CEVDET ALPEREN KÜLTÜR TARİH VE TURİZM PLATFORMUNDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

   Tarihi birdönemeçten geçiyoruz. ABD yaklaşık 90 yıldan beri ülkemizi kendi istediği yöndekullanıyordu. Sözde müttefik olduğunu söyleyerek üzerimizden Orta Doğuda hakimiyetkuruyordu. Bunun içinde gözünü kırpmadan bir sürü yalan dolan sözlerle  Türkiye'yi kullanıyordu. Bir taraftan daTürkiye de suni terör örgütleri kurarak ülkemizi zora düşürüyordu. Önce Ermeniterör örgütü ASALAYI üzerimize salarak sözde soykırım lafları ile Türkiyeüzeriden operasyonlar yaptı. Elçilerimizi şehit edilmesinde öncülük etti.  Bunda ciddi başarılar elde edemeyince, Türkiyede yaşayan Kürt vatandaşlarımızın  haklarını korumak adına çeşitli örgütlerkurdu. En son ve etkin bir şekilde kurduğu örgütlerde biri de PKK'dır. PKK  sözde Kürtlerin haklarını savunuyor. Üstelikülkemizin Güney Doğusunda bir devlet kurmaya çalışıyordu. Yaklaşık 40 yıldanberi  bu terör örgütü  ile mücadele ediyoruz. Yüzlerce  askerimiz şehit oldu. Üstelik PKK Güney Doğudayaşayan Kürt vatandaşlarımızı yerinden yurdundan etti. Binlerce masum Kürtkardeşlerimizi öldürdü. Bütün bu olayların arkasında ABD olduğu gün gibi meydanda iken hiçbir hükümet veya devlet yetkilisi bunu söyleyemedi. ABD , PKK terörörgütü militanlarına para ve lojistik destek verdi. Onlara uyuşturucu kapılarıaçtı. PKK destekli belediyelerle bir olup hendekler açtılar. Allah'a şükürgüvenlik güçlerimizin sayesinde PKK nın ülkemizde ki gücünü kırdık. Su uyurdüşman uyumaz. ABD oyunlarına devam etti.

    15 Temmuz 2016  da hain kalkışmasının da arka planında olanABD, ordumuz içine sızdırdığı ajanları ile kanlı bir darbe girişiminde bulundu.Din kisvesi altında Feto örgütünü kurdu. Bu örgüt üyelerini  ordu ,yargı ,eğitim ve  güvenlik güçleri içine sokarak darbe yapmayakalkıştı.  Allah'ın izni milletimizinferaseti ve devletimizin gücü ile bu darbeyi etkisiz hale getirdik. ABD buradada başarılı olamayınca Suriye deki kargaşadan faydalanıp Türkiye üzerineoyunlar kurmaya kalkıştı. Müttefiklik teranesi ile Suriye deki olaylarda bizedestek vad etmiş, ama iş ciddiye binince geri çekilip oyunlar kurmuş.  Güney Doğuda terör örgütü PKK 'nın belikırılınca  bunları Irak üzerinden Suriyede konuşlandırmıştır.

   Adeta Esad'ıngizli ortağı gibi  Suriye de başlayankatliamların da içinde yer alan ABD, orada büyük bir bölgeye 4000 tır silahgöndermiş. PKK ve PYD adı altında bir ordu kurmuştur. Bunu da pişkin pişkinilan etmiş.  "Sınır güvenliğikoridoru  kuruyoruz" diye gülünç birbeyanat vermiştir. Türkiye bu olay karşısında işin ciddiyetini daha iyi anlamışve silahları kuşanmıştır.

   Fırat KalkanıHareketi neticesinde ABD nin kurmuş olduğu PKK,DEAŞ ve PYD terörörgütlerine  hak ettikleri dersverilmiştir.  Artık Türkiye kendigöbeğini kendisi kesmek durumunda kalmıştır.

   Son nokta AFRİNolmuş. Bıçak kemiğe dayanmış. ABD nin yalanları tutmamış.

   İşte bu tarihiolaylar içinde  Türk Ordusu AFRİN'e" ZEYTİN DALI HAREKATI" başlatmıştır. Tüm Türkiye ayağa kalkmıştır. Türkiye'nin her tarafındanTürk ordusuna  destek yağmıştır.

     Budesteklerden bir ses de KURTULUŞ SAVAŞINDA MARAŞ'TA  İLK KURŞUNU SIKAN  SÜTÇÜ İMAMIN MEMLEKETİ  KARAANMARAŞ'TAN yükselmiştir.  Gençlik dernekleri ve sivil toplumkuruluşları askerlik şubelerine akın etmiş. Askere destek olmak için sırayagirmişlerdir.

      Kahramanmaraş'ta 43 SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN BİRARAYA GELEREK  KURDUKLARI   KAHRAMANMARAŞ KÜLTÜR,TARİH VE TURİZM PLATFORMUda  bu tarihi gelişme içinde yerinialmış.  Platform başkanı Sayın AhmetKOLUTEK 23 ocak 2018 günü  Platform genelsekreteri sayın Ali AVGIN'nın ofisinde platformun üst kurulunu toplamış veAFRİN'de  ülkemizin bekası için çarpışanaskerimize nasıl yardım yapabiliriz diye istişare toplantısı yapmıştır.

    Toplantıdaçıkan sonuca göre askerimize moral desteği vermek için Maraş'ın yerelürünlerinden Fıstık ezmesi,badem şekeri ,Maraş üzüm sucuğu, baklava ve Maraş'ınKurtuluş madalyasını sembolize eden bir madalya  dağıtılması görüşüağırlık kazanmıştır.  Bunun sonucunualmak içinde Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Vekili  Kurmay Albay Sayın Adnan KÖŞGER BEY  ile görüşme kararı alınmıştır.

    24 Ocak 2018tarihinde  haberli olmak kaydı ileGarnizon komutanlığına gittik. Görüşmeye Platform Başkanı ve AndırınlılarDernek Başkanı sayın Ahmet KOLUTEK, Harp Malulleri ve Şehit AileleriKahramanmaraş Şube Başkanı Yunus KARAMAN, İmam Hatip Dernekleri PlatformBaşkanı  Sayın Mehmet AKPINAR,Kahramanmaraş Dağcılık ve Kurtarma Dernek Başkanı Eğitimci Sayın SaitKILIÇSALLAYAN, Kahramanmaraş  Özel EğitimKurumları Dernek Başkanı  Eğitimci -YazarSayın Mehmet Fatih ERDOĞAN, Platform Başkan Yardımcısı ve Teknoloji VakfıBaşkanı  Eğitimci Sayın Şaban KAPTANOĞLU,Edeler Diyarı Dernek Başkanı Sayın Şeref DERE, Kahramanmaraş Dostluk GurubuDerneği Başkanı ve Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel BaşkanYardımcısı  Sayın Abdurrahman AKBABA, KahramanmaraşSpor Kulübü AŞ Genel Müdürü Sayın Mehmet Tıraş, Kahramanmaraş TEMA VakfıBaşkanı Sayın Abdurrahman AKPOLAT , Platform Basın Sözcüsü Gazeteci Sayın  Mustafa ALYAZ ve Tebessüm Eğitim Kültür ve Çevre Derneği Başkanı Eğitimci Yazar CevdetALPEREN  katıldılar.

    GarnizonKomutan Vekili  Kurmay Albay Sayın AdnanKÖŞGER   heyetimizi sıcak karşıladı.Kabulünde tanışma faslı yapıldıktan sonra içinde bulunduğumuz durum ile ilgili kısabir bilgi alış verişi yapıldı. Kahramanmaraş'ın duyarlığı için mutlu olduğunu belirtti.  Dernek başkanları ayrı ayrı askerimizin maddive manevi olarak yanlarında olduklarını belirtti. Duygulu anlar yaşandı.Askerimize cephede ikramlar  ve hediye vermeküzerine görüş birliğine varıldı. Kahramanmaraş valisi ve üst düzey yetkililerile konunun paylaşılmasına karar verildi.

    Ayrılmadan önceİmam Hatipliler Dernekleri Platform Başkanı Mehmet AKPINAR  Kuran'dan bir bölüm okudu. Şehitlerimizin ruhuiçin Fatiha okundu . AFRİN ZEYTİN DALI operasyonuna katılan askerlerimizinzaferi için dualar edildi. Hatıra resimleri çekildi.

    Yüreğimiz vegönlümüz  askerimizle beraberdir. Nezaman ortaya çıkmamız gerekirse o zaman ortaya çıkarız. Bu ülkeye yan gözlebakanlar mutlaka hak ettikleri dersi alacaklardır.  

   Türk İslamdünyasının bağımsız tek yurdu ve temsilcisi Türkiye Cumhuriyeti Devletiniyıkmaya,vatan topraklarının  bölünmesinekimsenin gücü yetmeyecektir. Allah'ın izni ile güçlü ordumuz sayesinde düşmanıbertaraf edecek durumdayız.

   Allahdevletimize ve milletimize zeval vermesin. Allah ordumuza güç ve kuvvet versin.

   

  

  

 

   

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17