TİRŞİK ŞÖLENİ

  AndırınlılarDerneği  tarafından düzenlenen Tirşikşölenine katılım oldukça fazla idi.  10.Geleneksel Tirşik Şöleninin daha hareketli olduğunu müşahede ettim.

     Dernek başkanısayın Ahmet Kolutek çok gayretli ve değerlerine düşkün bir sivil toplumkuruluşu başkanı.  Çok emek sarf ettiğiniben biliyorum. Bu tip programları organize etmek gayet zor.  Ancak Andırınlılar Derneği yönetim kurulunuda tebrik etmeliyim. Gerçekten uyumlu bir yönetim.

    Tirşik şöleninesiyasiler ve bürokratlarda katıldılar. TBMM meclisi İçişler Komisyoınu BaşkanıKahramanmaraş   Milletvekili SayınCelalettin Güvenç, Milletvekili İmran Kılıç,AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç BilalDebgici ,Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç birer konuşma yaptılar.

     Dernek BaşkanıAhmet Kolutek  tirşik şöleni münasebetiile ülkenin içinde bulunduğu durumu da özetledi. Ülkemiz üzerinde oynananoyunları ve Türk ordusunun Suriye toprakları içinde Afrin'e yaptığı operasyonu da vurgulaması,meselenin sadece Tirşikolmayıp milletimizin birlik ve beraberliğine de bir katkı sağlaması açısında bubuluşmanın önemli olduğunu vurguladı.

     Birmilletin  kendine has değerleri ayaktatutulamazsa o millet benliğini kaybeder. Tarihteki yerini unutmaya mahkum olur.

     O halde millet olarak kültür,sanat  ve manevi değerlerimizi ayakta tutmak içinbütün sivil toplum kuruluşlarına  görevdüşmektedir.

    Yerelyönetimler, elbette köprü yapacaklar. Elbette yolları yapacaklar.  Şehri ve çevreyi temiz tutmak için elbetteçalışacaklar. Ancak yerel yönetimler en önemli işleri arasına kültürdeğerlerinin yaşatılması yolunda projelere destek sağlamalıdır.

    Bu anlamdaBüyükşehir Belediyemiz  Sivil toplumKuruluşları ve Muhtarlar  DairesiBaşkanlığı  vasıtası ile  Kültür alanında faaliyet gösteren siviltoplum kuruluşlarına destek verdiğini görmekteyiz.

   Tirşik şölenininde Büyükşehir Belediyesi desteği ile yapılması önemlidir.

   Devlet ne içinvar ? Elbette millet için var. Devlet ile milleti ayrı düşünmek yanlış veanlamsızdır. Artık Türkiye bir dünya ülkesi olma yoluna girmiştir.  Bu konuda Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın  "Dünya beşten büyüktür"  sözleri hedefine ulaşmaktadır.

    MHP GenelBaşkanı Devlet BAHÇELİ 'nin son çıkışları çok önemlidir.  Türkiye'yi kolay yutulur bir lokmabelleyen  iç ve dış güçler bir daha gördüki Türk milleti zor zamanlarda bir araya gelerek düşmana hak ettiği tokatıvurmaktadır.

       Bazımisafirlerin Andırınlılar Dernek Başkanı Ahmet Kolutek Beyin konuşmalarını tirşik dışında görseler de  bazı konuların bu vesile ile  gündemde tutulmasına ihtiyaç vardır.

    Her şeye rağmengüzel bir buluşma oldu. Mesele tirşik yemek değil. Mesele bir arada olmak.Dosta düşmana karşı birlik olduğumuzu göstermektir.

     KahramanmaraşAndırınlılar Dernek Başkanı ve Kahramanmaraş Kültür Tarih ve Turizm PlatformuBaşkanı ve yönetim kurullarına teşekkür etmeliyim. Bu tip toplantıların çokönemi var. Düzeleme kurulunu tebrik ederim.

     Yalnız incebir eleştiri yapmalıyım. Toplantının ilan edilen başlama  saatinden bir saat geç başlaması misafirlerarasından rahatsızlık yarattı.

    Tümprogramların verilen saatte başlaması gerekir. Zamanında gelenlere saygısızlıkoluyor. Yapılan tüm etkinlikler ve programlarda verilen saate herkes riayetetmeli. 

    

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37