Tehditlere MDR kalkanı

Yapay zeka sayesinde tehdit belirlemede etkili sonuçlar yaratanTrend Micro, yenilenen çözümleri ile kurumların Güvenlik OperasyonlarıMerkezlerine (SOC) çok daha fazla istihbarat elde ederek tehdit uyarılarınısınıflandırmasını sağlayan “Yönetilebilir Tespit ve Müdahale” (MDR) hizmetinisunuyor.

 

 

Siber güvenlik çözümlerinin dünya çapındaki lideri Trend Micro,Yönetilebilir Tespit ve Müdahale (MDR) hizmetini duyurdu.

  Güvenlik çözümlerinin tümüne eklenen birçok yapay zeka(AI) destekli yeteneği sayesinde kurumların güvenlik operasyonları merkezleri(SOC) en kritik tehdit uyarılarını sınıflandırabilecek.

   Bu yeni gelişmeyle birlikte, küresel sibergüvenlik yeteneklerini daha da geliştiren Trend Micro, sayısız tehdituyarısıyla başa çıkma imkanı sunmuş oluyor.

 

BT departmanlarında yeterli sayıda kişinin çalışmaması ve mevcutinsan kaynağının da aşırı iş yükünün bulunması, günümüzde her ölçekte şirketinortak problemi.

  Trend Micro Akdeniz Ülkeleri, İsrail ve Katar GenelMüdürü Yakup Börekcioğlu, güvenlik uyarılarının sayısının, neye öncelikverileceğinin belirsizliğinin ve uzman eksikliğinin şirketler için zorlayıcıolduğunu belirtiyor.

   Börekcioğlu “Gartner’a göre, yetenekli insankaynağı bulmak, işe almak ve elde tutmak herhangi bir güvenlik operasyonu içinen zorlu süreçler. Bir de konu tehdidi önceden tespit etme ve karşılık vermeolduğunda bu alanda ihtiyaç duyulan beceri grupları ve uzmanlık daha daartıyor.

   Trend Micro’nun sahip olduğu bilinmeyentehditleri otomatik olarak belirleme ve karşılık verme yetkinliği, şirketlerinbu konudaki ihtiyacına birebir yanıt veriyor. MDR olarak adlandırılanYönetilebilir Tespit ve Müdahale hizmetimizi bir katman olarak uç nokta, ağ vesunucu ortamlarına yönelik çözümlere ekliyoruz.

  Böylece kurumların farklı kaynaklardan gelen içerikseltehdit bilgilerini ilişkilendirmesine ve önceliklendirmesine yardımcı olurkenotomatik olarak karşılık vermesini de sağlıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

 

Gartner’ın* öngörüsüne göre 2017’de 100 milyon dolarak ulaşan MDRpazarı her yıl bir önceki yıla göre yüzde 15 büyüyecek.

 

Şirketler MDR ile üç belirgin geliştirmeye sahip olacak:

 

•     Yüksek risk tehditlerininartırılmış AI ile belirlenmesi ve ilişkilendirilmesi;

•     Kullanıcı uç noktaları, ağlar vesunucular üzerinden tehdit bilgilerinin otomatik olarak önceliklendirilmesi;

•     Düzenleme ve tepki vermeotomasyonu.

 

Trend Micro’nun bu yaklaşımı tehditleri durduracak gelişmişgüvenlik yetkinlikleriyle yapay zekanın (AI) yardımını birleştirerek büyükmiktarlardaki veride derinlemesine inceleme yapılmasına imkan veriyor. Riskiazaltma ve otomatik olarak karşılık verme amacına sahip olan “her yerde API”yaklaşımı bilginin tüm BT yığını katmanlarında kolaylıkla akmasını sağlıyor.

  Bu iyileştirmeler karşılık verilirken gereken analizzamanını düşürecek ve yeni MDR tekliflerinden faydalanacak kurumların genelolarak tüm yüklerini azaltacak.

 

Tehditleri belirleme ve cevap verme süreçleri otomatikleşecek

 

Trend Micro COO’su Kevin Simzer: Müşterilerimiz, karmaşıklaşantehditler karşısında  kendilerini yetersiz sayıda elemanla ve doğrubir şekilde bu tehditlere karşılık veremiyor.

  Kendilerinden bu şikayetleri hep alıyoruz. Bu daonları AI kullanarak tehditleri tespit ederek karşılık verme süreçleriniotomatikleştirip düzene koymak zorunda bırakıyor. Müşterilerimizin çok iyisonuçlar alması kendilerine sunduğumuz tehdit istihbarat ve uzmanlığımızolmasından gurur duyuyoruz. ”

 

Dünya genelindeki Yönetilen Güvenlik Hizmet Sağlayıcıları (MSSP),Trend Micro’nun bu yeni MDR hizmetleriyle pazarın ihtiyaçlarını karşılayacakdaha iyi imkanlara kavuşacak. Bu sayede MSSP’ler, kendilerinin de geliştireceğiçözümlerle olası sorunlara karşılık verebilecek.

 

YORUM EKLE

banner14

banner19

banner13

banner17