UFKA BAKMAK

   Umutlarımızolmasa hangi sabaha uyanmak isteriz? Bir tutam umuttur yaşamak. Oluru olmazıbir yana bırakıp beklemek, beklentiye kendimizi kaptırmaktır belki.

 

Her şey iyi olacak, daha iyi, daha güzel, daha  mükemmel ve insanca… Herkes kendisineyapılmış bu gizli vaat üzere değil mi? Hayat elbette kesintisiz gül bahçesisunmaz. Sunmamalı bana kalırsa. İnsanın, iyiliğe güzelliğe ve insan olmayolundaki çabalarına çoğu zaman zorluklar yol gösterir.

 

Bir insan, bir devlet, bir millet…

Milletimizle, devletimizle bu toprakların vatan oluşu vedevamlılığına ne canlar hediye etmişiz. Hâlâ canlar kurbandır ve olacaktır.Çünkü bizler tarihten öğreniyoruz ki, güzel günlerin umutları önce vatantoprağına bağlı. Esirin, mahpusun tek umudu gökyüzüdür.

 

Milletçe yüzyıllardır atlatılan her badire bizi daha dagüçlü kılmıştır. Tarihin arşivlerinde yer alan her türlü felaket, savaş, ihanetbu milleti sahneden indirmeye muktedir olamamıştır. Tam bir inançla söylerimki, kıyamet bize son olacaktır. O da takdir-i İlahidir. Bugün küfrün, şerrinyeni şekil almış halleri bu topraklara olan düşmanlığını çeşitli yollarlasürdürmektedir. Bunu her alanda görmek mümkündür. Eğitim, kültür, askeri,ekonomik, siyasal, yeraltı ve yerüstü zenginlikleri ve milletin evlatlarınınemekleri üzerinde oynanan oyunlarda.

 

Devlet olmak, bütün bunlar ve sayamadığımız düşmancephelerine karşı her an hazır ve tetikte olmaktır. Bir liderin etrafındasinesi aynı imanla çarpan bir milleti kimse sindiremeyecektir. Büyük vatanşairi Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyorum.

 

Dünyanın muhtelif yerlerinde Anadolu’dan sökecek şafağıtakip eden milyonlarca soydaşımız ve aynı kıbleye döndüğümüz milletler var.Anadolu’nun ufku sadece kendi coğrafyasının gökyüzü çizgisinden ibaretdeğildir.

 

Doğruya, güzele, insana dönük her aşılan merhale bu necipmillet tarafından takdir görecektir. Çünkü mayası temizdir. Tarih bunadefalarca şahittir.

 

Son gelinen nokta ile ufuk çizgilerimizi daha dagenişlettiğimiz ve görünür kıldığımızı umut ediyorum. Hayırlı olsun.

 

Bizimki bir esaret bakışı değil şahlanmış bir küheylanınüzerindeki cengaver alperenin ufku seyridir. Muzaffer eyle Ya Rabb!

 

Muhabbetle..   

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17