12 ŞUBAT BİSİKLET YOLU..

Ak Partili Belediyelerle birlikte sosyal belediyeciliğintavan yaptığı hiç kuşkusuz herkesin ortak fikridir.  Yaşlılara bakım, ev temizliği, gıdabankaları, özelikle dede ve ninelerimizin bir kenara bıraktıkları kefenparasına artık ihtiyaç duyulmaması toplum tarafından kabul gören icraatlardır.

Tüm bunların yanı sıra, büyüyen gelişen Kahramanmaraş’ımızda,eskisinden daha çok sosyal faaliyetlerde bulunabilecek, ailecek gidip hem sporyapıp hem  de yok denecek az bir bedellevakit geçirip stres atacak yerlere de ihtiyaç duyulduğu da aşikardır.

Büyükşehir’in kayak merkezi, Dulkadiroğlu’nun piknikalanları ve gece yarılarına kadar vatandaşın boş bırakmayıp akın akın geldiği12 Şubat Belediyesinin bisiklet yolu.

Geçtiğimiz hafta sonu, Çorum merkezli misafirlerimle iftarsonrası bir dolaşalım, nefes alalım diyerek dışarı çıktığımızda yolumuzBisiklet yoluna düştü.

Çeşit çeşit bisikletleri görünce zaten hangisine bineceğinizkonusunda büyük bir tereddüt yaşarken, en sonunda tercih ettiğiniz bisikletlebaşladığınız 4.5 km’lik gidiş ve bir o kadarda dönüş yoluna pedal çevirmeyebaşladığınızda, pistin hemen kenarında buluna kanalın serinliği ile derin birohhh çekiyorsunuz.

Çorumlu misafirimin beni buraya daha önce niye getirmedinizfırçası eşliğinde 4 kişilik aile bisikleti ile günün yorgunluğunu atarken,yapanların ellerine sağlık dememek kesinlikle haksızlık olur.

Hala 12 Şubat Belediyesinin yaptırdığı bisiklet yolunagitmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir.

Bisiklete binmeyi bilmiyorum diyorsanız sorun yok, pistinhemen yanı başındaki yürüyüş kulvarında, yıldızları seyrederek yürümekte çokfarklı bir duygu.

Ailecek yürüyorsanız zaten, eğlence doruktadır, yok yalnızyürüyorsanız; yanınıza hayalleriniz alın, asla pişman olmayacaksınız…

YORUM EKLE

banner16

banner15