DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün insanları  yürüyüş yapmaları için kullandığı slogan bu:DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..

Her tarafa araba ile giderek tembelliğe alışmamızındışında, çoğunlukla masa başında çalışmamızdan dolayı hantallık seviyemiz epeyyükseklerde.

Bunun önüne geçip, biraz spor yapalım, biraz sağlığımıza hiç değilse yürüyerek katkıda bulunalımamacıyla, geçtiğimiz gün Gençlik Spor İl Müdürlüğüne gittim. İki kardeşim vebenim için stada giriş kartı aldığımda, kartın arkasındaki bu yazıyı gördüm.DEDEM YÜRÜRDÜ EDEM..

Dedem hayatında kaç kere stada gitti yürüdü bilmem amaeskilerin bizim gibi ne dolmuş alışkanlığı vardı, ne de şimdiki gibi herkapının önünde araba vardı.  Şimdikiçocuklar gibi öğrenci servisleri de yoktu. Öğrenciler taa şehrin bir ucundandiğer ucundaki İmam Hatip’e, Kara lise’ye, Sanat okuluna yürüyerek gider gelirlerdi.

Herşeyin makineleştiği, hayatın her evresinin neredeyseotomatiğe başlandığı günümüzde, Gençlik Spor il Müdürlüğünün bu sloganınıtuttuğumu belirtmek istiyorum.

Yalnız burada Nenem’e karşı bir pozitif ayrımcılık mıyapıldı bilemiyorum ama,  ne çamaşırmakinası, ne bulaşık makinasının olmadığı dönemlerde, ev işlerinden fırsat buluptaNENEM yürür müydü çok merak ediyorum…

 

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37