İLİMİZDEKİ SURİYELİLER…

Muhacirdiensardı derken, Suriyelilerle iyice kardeş olduk. İşlerimizi ucuz yollu onlarayaptırdık, tedavülden kalkmış arabalarımızı onlara sattık ki kağıt toplayıportalığı temizlesinler hem de para kazansınlar dedik, ev demeye bin şahitahırdan bozma mekanlarımız güzel paralara onlara kiraladık.

Onlardabunun karşılığı olarak, mütemadiyen çoğalmaya devam ediyorlar. Gaziantep Valisininaçıklamasına göre, sadece Gaziantep’te günde 100 Suriyeli çocuk yeni ülkesinemerhaba diyor.

İçlerindeçok mağdur olan, duruşu ile görüntüsü ile hareketleri ile kendilerine kucakaçmış olan insanlara, yani bizlere bakış açıları çok makul, seviyeli ve deolgun. Kısacası durumlarının farkındalar ve mahcubiyetleri, minnetlerini vücutdili ile arzedip, hissettirmeye çalışıyorlar.

Birdekarşılaştığın zaman içini ürperten tipler var.

Zatenpsikopat oldukları hal ve hareketlerinden belli.  Giyimlerinden belli, saç tiplerinden belli, yürüyüşlerindenbelli.

Şimdi hangiilde olduğunu hatırlamıyorum ama (Bakınız google’de bulunur), komşu il’lerdenbirinde toplam 13 Suriyeli, bir esnafımızı dövdükleri için sınırdışıedilecekler.

Kavganınsebebi hiç önemli değil. Suriyeliler bizim esnafı dövdü diye karşı bir hücumdahoş bir davranış değil.

İl’in mülkiamiri en güzelini yapmış ve kavgaya karışan 13 Suriyeli için sınır dışı kararıalınmış.

İşte olay buköklü çözüm.

Kavgayakarışanı, pislik yapanı, hırsızlık yapanı tut kulağından at dışarı.

Bakalımgeride kalanlar dayılık yapabiliyor mu?

 

YORUM EKLE

banner14

banner19

banner13

banner17