KABİNE ÜZERİNE SÖZÜM; İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN

Öncelikle kabine üzerinde görüş beyan etmek içindiyeceksiniz ki Ankara’da olmak lazım. O eskidendi. İletişimin en hızlı olduğudönemde, herhangi bir siyasetçinin ya da devlet adamının öksürmesi kendisi duymadanönce taşra’da duyuluyorsa, bizimde buradan oraya ahkam kesme hakkımız vardemektir.

Vatanımıza milletimize hayırlı olsun dileklerimde, çoksürpriz bir kabine olduğunu kabul etmek lazım. İsimlerin açıklanması ilebirlikte, gerek medya, gerekse sosyal medyadan yükselen tek ses (arada birparazitlerin olması gayet normal ve doğal), kabinenin iş yapıcı olduğudur.

Özellikle vatan hainlerinin, teröristlerin korkulu rüyası olanve bu teröristlerin işbirlikçilerinin gitmesi hususunda büyü çaba gösterdikleri,gensoru verdikleri İçişleri Bakanımız SüleymanSoylu’nun tekrar bu makama atanması, adı belli olan bir takım zerzevatı üzerken, vatanseverleri deziyadesiyle sevindirdi.

Aynı keza işi bilen, dış ülkelerde elli bir misyona sahipolan Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nunda göreve devam etmesi olumlu karşılandı.

Kabinenin tek sürpriz ismi ise bana göre Genel Kurmay BaşkanımızHulusi Akar oldu. 15 Temmuz’da vatanhainlerinin neredeyse kumpasın içerisinde diyerek yemeye çalıştığı Komutanımızaverilen makam liyakatin ve vatan sevgisinin bir ödülü oldu.

Geriye kalan diğer isimler ise, mutlaka işi bilen ehilinsanlardır. Cumhurbaşkanımız bundan sonra liyakatsiz isimlere görev vermeningetireceği sıkıntıları bilecek kadar siyaset bilimcisi ve toplum mühendisidir.

Gelen isimler devletin bundan sonra bürokrasi çarkındaboğulmayıp, kar eden tüccar zihniyetiyle çalışacağının bir göstergesidir.

Son olarak, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay için bir parantez açacak olursak, bunun tek anlamı iş bilenin kılıç kuşananın sözüdür.

Netice: Vatanımıza milletimize hayırlı olsun. Yeni bir dönembaşlamıştır ve ruhunda azıcık vatan milliyetçiliği bulunan herkesin destekolmasıdır.

 

YORUM EKLE

banner14

banner13

banner17