TURİZM KONUSUNDA KENDİMİZ ÇALIP KENDİMİZ OYNAMAYALIM..

Geçtiğimiz Cumartesi günü Başkonuş’ta idim. Havanın güzeloluşu, uzaktan gördüğümüz kar’ın üzerinde yürüme ve arada sırada yere düşmehasreti ile yeğenlerimi de alarak şöyle bir uzanayım dedim. Uzandım ama,Başkonuş’un içine girip sadece etrafa bir göz atıp geri çıktım.

Serdar Erdoğan abimizin işletmeciliği ile birlikteolağanüstü bir evrim geçirerek cazibe merkezi haline gelen Başkonuş’ta, tabiryerinde ise iğne atsan düşecek yer yoktu.

Kahramanmaraş’lı kadar yakın illerden gelenlerlebirlikte, Başkonuş sakinleri gönüllerince bir gün yaşıyordu.

Çok kalabalık benim ruh halime iyi gelmediğinden etrafıbiraz seyredip, milletin  mutluhalini  beynime nakşederek geri döndüm.

Pazar günü ise; Yedikuyular yapıp kar turumu tamamlayımdedim. Ne mümkün.. Evden çıkmadan birkaç arkadaşımı arayıp genel durum hakkındabilgi almak istedim. Hiç yerinden kımıldama dediler. Çünkü olağanüstü biryoğunluk var. Bir çok araç yoldan geri dönüyor dediler.

Şimdi demek istediğim o dur ki;  şehrimizin böyle ciddi iki turizm potansiyeli var. Başkonuş yabancı misafirkonusunu büyük ölçüde aştı. Özellikle konaklama hususunda diğer illerden rağbetgördüğünü biliyorum.

Yedikuyular’a gelince; daha doğru düzgün bir tesisleşmebile olmadan bu ilgiyi görüyorsa, burasının geleceği çok parlak demektir.

Konaklama için gerekli girişimler tamamlandığında, komşuillerden bize sıra gelmeyeceğinden adım gibi eminim.

Özellikle Göksun yolu tamamlandığında, hava alanınınyenden dizaynı ve hızlı trenle birlikte ulaşım sıkıntımız kalmayacak.

Tüm taşlar yerine oturduğunda, bu tesislerin memleketekonomisine katkı kuşkusuz olacak.

Bu katkıyı çoğaltmak ve kendimiz çalıp kendimiz oynamamakiçin, bu memleketin sahibiyim diyen herkesin bu çalışmalara katkıda bulunmasıgerekir..

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37