VATANDAŞ MEMNUN, SİYASETÇİ MEMNUN..

Her seçimdöneminde yaşanan enstantanedir. Seçim çalışmalarına başlayan halihazırvekillere, yeni adaylara vatandaşın sitemin ana teması, seçim zamanı dışındagelip gitmemeleridir.

Vatandaşister ki; vekil her hafta sonu seçim bölgelerinde, köyde, kentte, kırsalda,mahallede gezip tozsun, vatandaşla muhabbet etsin. İş yapıp yapmaması ekdikkate alınmaz, ölçü vekilin seçim bölgesinde boy göstermesidir.

Bu dönemde;vekillerimiz ziyadesiyle aramızda. Bazıları hariç (Hariç derken; Ankara kökenliolduklarından zaten memlekette vatandaşla bir arada olmaları mümkün değil) zatenvekil olmadan önce de,  vatandaşla hemhalolduklarından, parti de nöbete kalarak, vatandaşın derdini dinleyip ahvalineçözüm bulma noktasında gayet iyi gidiyorlar.

Vatandaşmemnun, siyasetçi memnun.

İşin ruhuise, çok absürt olmayan vatandaş taleplerini dinlemek ve çözüm bulmak. ZatenBaşkanımızda, vekillerin haftanın 3 gününü seçim bölgelerinde geçirmelerihususunu gündeme getirirken, vatandaşla vekil arasında oluşabilecek muhtemelbir uçurum oluşmasını engellemeyi hedeflemiştir.

Buradamemleketin sahiplerine düşen görev, yeni sistemde memleket adınakoparılabilecek ne varsa ona uğraşmaktır.

Sandıkaçıldı kapandı bitti. Sandıktan çıkan çıktı. Muhalefeti iktidarı hep örnekaldığımız Gaziantep gibi memleket menfaatinde bir araya gelmeli ve geleceknesiller tarafından takdirle anılacak eserlere imza atmalıdırlar.

Sandıkaçıldı bitti, muhalefet iktidar diye olayı anlatırken, aynı sandık açıldıbitti, memleket menfaatine çalışalım temennisini iktidar partisi içerisinde yeralan kendi iktidarları için uğraşan gruplar içinde söylemekte fayda var diyedüşünüyorum.

YORUM EKLE

banner14

banner13