ABD VE AB ÜLKELERİN TERÖR YANDAŞLIĞI

Türkiye’ye15 temmuz darbesini yaşatan ülkelerin son hamlesi olarak Suriye ve Irak’takiterör saldırılarını yaşıyoruz. TürkiyeAfrin’de sadece terörist örgütler, PKK, PYD, YPG, DAEŞ ile değil bunlarındestekçisi olan bir çok Avrupa ülkeleri ve ABD ile de savaşmaktadır. Bu ikiyüzlü, bukalemun ülkelere bir bakalım; ABD, Fransa, İngiltere, Almanya,Hollanda, İspanya, Belçika, Avusturya, Kanada, Yunanistan, İsrail, Ermenistan…gibi bir çok ülke Suriye’de peydahlananterör örgütlerine neden destek oluyor? Bu ülkelerin ortak bir özelliği varbunlardan en önemlilerinden birincisi emperyalist ruha sahip olmaları ikincisiMüslüman güçlü ülke istemeyişleri üçüncüsü Türkiye’nin yanı başında Irak veSuriye’de kendilerine yetecek kadar petrol rezervlerin olması ve dördüncüsügüçlü bir Türkiye bunların hiç istemediği bir durum.

Hanibu yukarda zikrettiğimiz ülkeler Yunanistan, İsrail, Ermenistan hariç insanhaklarında, demokrasi konusunda çok hassastılar ya (!) Aslında içimden bunlarınyüzlerine tükürmek geliyor, ama… bunlarda haysiyet, vicdan, şeref ne gezer!Bunlardan olsa olsa insan müsveddesi olur! Suriye’den,Irak’tan milyonlarca insanları yurdundan eden bunlar! Bu masum inşalarıdenizlerde ölümlere mecbur eden yine bunlar! bu mazlum insanları mültecikonumuna düşüren yine bunlar! bu savaştan, zulümden kaçan masum insanlarasınırlarını kapatan şerefsizler yine bunlar!

Baş emperyalist ABD’ye ne demeli! Dünyanın öbür ucundan gelip Orta Doğuda istediği gibi atkoşturmasına ne demeli! Mevcut devletleri yıkıp yerine istediği gibiyönetebileceği, istediği her şeyi kendilerine vereceği, petrol zenginleri vediğer doğal zenginliklerin sahibi olabileceği uşak bir paravan devlet kurmahayali içindeler. En çokta bu yüzsüzpolitikacıların kameralar karşısında milyonların gözüne baka baka, bizimpolitikacıların gözüne baka baka “biz Türkiye ile müttefikiz demeleri yok mu?Türkiyebizim stratejik ortağımız demleri yok mu? Türkiye Nato’da da ortağımız demeleriyok mu? Bu beni kahrediyor! Bunlar nasıl dost! Nasıl müttefik! Allah bize böyledost vereceğine düşman versin daha iyidir. Bunlaraslında omurgasızlara çok güzel örnek teşkil eder değil mi?

Türkiye’ningüney sınırında Irak ve Suriye’den gasp ettikleri topraklarda resmen terörfabrikası kurmuş durumdalar. Milyarlarca dolar harcayarak buradapeydahladıkları suni terör örgütlerini besleyip, eğitip, silahlarla donatıpitlerini üzerimize üzerimize salmaları yok mu? Bunları aslında bir kaşık sudaboğmak geliyor içimden…  Hey ABD ve AB! Bu peydahladığınız teröristler umarım birgün sizi Bumerang gibi vuracaktır.

Suriye'de8-10 yıldır PKK ile birlikte ülkenin üçte birini işgal eden ABD, PKK terörörgütünü kamufle amaçlı yeni bir terör yapılanması kurdu. "Ceyş el Suri,el Cedit" ismi verilen kamufle terör örgütü için Hasek'e ve DeylZor'da 3özel kamp tahsis edildi. 2 bin 500 militan bu amaçla PKK'dan tabela örgütenakledildi.

KİRLİ OYUN GÜN YÜZÜNE ÇIKTI!

ABD'nintüm kamufle çabalarına rağmen PKK'nın tabela değiştirmiş hali olan SuriyeDemokratik Güçleri eliyle başta Haseke, Halep Kırsalı ve Rakka olmak üzereSuriye'nin birçok bölgesinde tehcir, yağma ve toplu katliamlar yapıldı. DEAŞ'layapılan arka plan ittifakları ve SDG eski sözcüsü terörist Silo'nun Türkiye'ye sığınmasısonrası yaptığı açıklamalara bir ek olarak, ABD Özel Kuvvetler Komutanı'nın"SDG sadece tabela hilesiydi" şeklindeki itirafları, oynanan kirlisenaryoyu günyüzüne çıkardı.

Silo, SDG'nin nasıl kurulduğunu, PYD/PKK'nın Suriye'ninkuzeyinden Akdeniz'e çıkış koridoru konusunda ABD'li yetkililerin nelersöylediklerini, Rakka'dan DEAŞ'lıları tahliye anlaşmasının nasıl yapıldığını veTürkiye'nin Karaçok operasyonunun sonuçları gibi bir dizi konuyu açıklığakavuşturdu.

Silodan itiraflar “PYD/PKK, ABDonayı olmadan hiçbir hamle yapamaz. McGurk,(ABD öncülüğündeki Doğal Kararlılık Operasyonu Birleşik Ortak Görev GücüKomutanı) General Townsend ve (ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı) CENTCOMkomutanı Votel ile görüşmelere katıldım. ABD Dışişleri heyeti ile PKK, PYD, YPGarasında tam bir koordinasyon vardı.“ABD, SDG’nin PKK ile ilişkisiolmadığına dair açıklama yapmamızı istedi.”“Büyük bir ABD üssü inşa ettiler.Trump geldikten sonra tam destek aldık.” dedi. Ayrıca PKK, PYD,SDG’nin kuruluşundan bu yana ABD’nin silah ve mühimmat yardımı var. BunlarıYPG’ye paraşütlerle atıyordu. SDG ilan edildikten sonra ABD’nin isteği üzerineKürt unsuru zikredilmeden farklı isimler altında silah ve mühimmat yardımıyapıldı.Aralarında Deir ez Zor ve HasekeArap aşiretlerinden militanların da yer aldığı yapı, PKK'nın Suriyekadrolarının katılımı ile 30 bin kişilik orduya dönüştürülecek. ABD'nin kara vehavadan sevkettiği tüm silah ve cephane de yeni tabela örgüte devredilecek.Yeni Suriye Ordusu'nun Komutanlığını Talaa yürütüyor. Pentagon, yeni paravanörgüt için Haseke ve Deir ez Zor'da eğitim ve lojistik karargahlar tahsis ettiğiniifade etti.

Türkiye ve Irak'tan Suriye'ye geçen çoksayıda PKK'lı terörist, kıyafetini değiştirerek YPG bünyesinde çatışmalarakatılıyor.ABD neden Esed ile görüşüyor? Yakında Esed rejimi de bu terörgrupları ile anlaşıp karşımıza çıkarlarsa şaşırmayalım.

Teröristlere askerieğitimler, özel amaçlı kurulan bir kamplar, Tedaviler için sağlık merkezleri, İlkyardım ve hızlı cerrahi müdahalede istasyonları, buralarda Amerikalı ve Fransızsağlık ekiplerin bulundurulması, Ayrıca Amerkian, Alman, Fransız keskin nişancıeğitimi veren alçak askerler bunların her biri teröre desteklerin kanıtı değilmi? Basın yayın organlarımız nedenbunları dünyaya çarşaf çarşaf sergilemiyor?Neden bunların terörist ülkeler olduğunu anlatamıyoruz? AyrıcaTürkiye bu ülkeleri BM, Nato gibi uluslararası arenada deşifre etmeli! İnsan hakları mahkemesinde veyadiğer uluslararası arenada sert reaksiyonlarını göstermeli en azından onlarınanlayacağı dilden dünyaya rezil etmeliyiz…

Türkiye haklı davasında neden yalnız bırakıldı!

 

YORUM EKLE

banner22

banner19

banner34

banner37