AK PARTİ VEKİL LİSTESİNİ KURTARAN ADAM!

YENİ sistem nedeniyle sonuçları hakkındatahmin yapabilmenin çok zor olduğu milletvekili genel seçimlerine tam 26 günkaldı.

Seçim ikinci tura kalmazsa Türkiye Cumhuriyeti Devletivatandaşları, 25 Haziran pazartesi sabahı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi iletanışacak.

Bu seçimler aynı zamanda birçok “ilk”lere de sahne olacak!

Mesela Seyyar sandık uygulaması, 100 bin imzaylacumhurbaşkanı adaylığı, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimi için aynı günsandığa gidilmesi gibi pek çok ilke sahne olacak 24 Haziran'daki seçimlerdeayrıca Türk siyasi tarihinde ilk kez resmi olarak siyasi partiler ittifakyaparak seçime giriyor.

Ben bunca yıllık yazın hayatımda siyaset konusunda şunu çokiyi öğrendim: “Siyasette, neden/sonuç hususundakesin şu olur dememek gerektiği…”

Tıpkı dokuzuncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in de dediği gibi; “Siyasette 24 saat çok uzun bir zamandır…”

AHMET ÖZDEMİR VAKASI

İŞTE Kahramanmaraş’ın da yakın siyasitarihinde bir “Ahmet Özdemir vakası”yaşanmadı mı?

Bir gecede il başkanlığı makamı kuş misali elinden uçupgittiğinde kendi iç dünyasında neler yaşamıştı bilmiyoruz ama…

Bildiğimiz şu ki; Yakın zamanda bir il başkanı görevden elçektirilince başta kendi partilileri olmak üzere hemen her kesimin büyüküzüntüsüne sebep olabilen bir ikinci kişiyi en azından ben hatırlamıyorum.

Belli ki, il başkanlığı makamı bir gecede nedensiz birşekilde elinden alınan Özdemir, gönül adamı olabilmişti.

Gördük ki, ne denli seviliyormuş. İnsanlar, sandalye masayakmadılar ama sosyal medyayı adeta yıkmışlardı onun için…

O ise sosyal medya hesabından 6 Mart tarihinde gönüldostlarına şu mesajı vermişti:

“Biliyorumgönlümdekilerin birçoğunu yapamayacağım ama siz gönlümüzdesiniz ya, bu yeterbana. Benden uzakta ama çok yakınımda, elimi uzattığımda tutacak kadar yakınama çok uzaklarda, hem dünümde, hem anımda, hem yarınımda; UNUTMAYIN sizinleyol yürümedik daha...”

Vakur duruşunu hiç bozmadı…

Küsüp bir kenara çekilmedi…

“Ben yoksam parti deyok” demedi…

Ve…

Ve bugün kalbiningününü gördü ve lâyık olduğu yere aslanlar gibi gelip oturdu…

SON SÖZ: Bakıniddialıyım, Ak Parti listesinde Ahmet Özdemir olunca, insanlar bir çokeleştiriyi de içine attı, bu nedenle Mahir Ünal dışında 8 kişilik listedekidiğer adaylarda rahatladı…

AK PARTİ’NİN LİSTESİNDE BİR MİT YENİĞİ!

ASLINDA bugün bu konuyu da yazacaktık ancak yerimiz bittiğiiçin sonraki yazımızda ele alalım ama kısaca bir tüyo verelim: Ak Parti’de adayolmak için sakal uzatma modası nereden, nasıl çıktığını okura sunacağız.

 

Ha bir de Kahramanmaraş merkez başta olmaküzere 11 ilçede, yani bir milyon küsür nüfusta, Ak Parti’nin kadın kollarında 1tane bile milletvekilliği yapabilecek kapasitede biri neden yokmuş, bunuyorumlayacağız…

 

 

YATACAK YERİYOK:

DİN TÜCCARLARI

Tuttukları orucu, kıldıkları namazı, yedikleri iftarsofralarını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak din tüccarlığı yapancahiliye devri insanlarının…

 

YATACAK YERİÇOK:

DAĞDA MAHSUR KALAN KEÇİLER

Dağda mahsur kalan keçileri kurtarmak için canlarınıtehlikeye atan Kahramanmaraş KADAK Dağcılık Ekibi Başkanı Said Kılıçsallayan ve diğer gönüllü kahramanların…

 

 

 

 

YORUM EKLE

banner16

banner15