"ZEYTİN DALI VE GÜÇLÜ TÜRKİYE"

    Bumilletin asil yüzü Çanakkale’de de aynı, Suriye sınırında da aynıdır.Türkiye nin asil bir tarihe ve medeniyete sahip olduğunu artık tüm dünya kabuletmek zorundadır. İşte bu gerçeklerin ve dinamiklerin yeniden yapılanmasıbatılıları ürküttüğünü düşünüyorum. Türkiye nin bu milletlebu ruhla, ordusuyla yeniden bir tarih yazacağı duygusu ve gerçeğini batılılarçok iyi biliyor.

Güçlüyüm diyerek okyanus ötesindengelip, Türkiye sınırında 30 bin kişilik bir terörist ordusu kurmayaçalışacaksın, sınırlarımızı zorlayacaksın.

Türkiye sınırlarının güvenliği içinve teröristleri bertaraf etmek için Afrin’e girince feveran edeceksin. Yok,öyle yağma, bu vatan kolay kazanılmadı.

Sizin bize karşı aldığınız tavrı 80milyon halkıyla ve inandığı lideriyle bu millet çok iyi biliyor.

Senin binlerce kilometreden gelipülkelerin huzurunu, sınırını tehlikeye atman devlet ciddiyetiyle bağdaşıyor mu?

Önemli olan devlet olabilmek, devletolabilmek o kadar kolay değil. Temelinde ve gövdesinde devletçiliğe yakışanunsurların bulunması gerekiyor. Biz bunun için farklıyız bunun için Türkiyeyiz! Milletteki birlik ve beraberliğin, halkımızın vatan şuuru ve askerimizin, polisimizin taşıdığı o yüce ruh,devlet olabilme yolunda önemli etkendir.

Güçlü devletler teröristlerle işbirliğine tenezzül etmez. Buyüzden Türk Ordusu geçmiş tarihinden bu yana hep destan yazmıştır. Toplum olarak vatan sevgisininşuuru her zaman ön plandadır, benim ülkemde bebekler Al Bayraklarla büyür,askerliğe Peygamber ocağı kutsiyetiyle, şenliklerle gider. Askeriyle polisiylemilletimizin kaynaşmasının temelinde yatan sevgi, vatan sevgisidir. İşte buyüzden Çanakkale ruhu bu milletinyüreğindedir.

 Bu yüce devlet zeytin dalını sunarak hergittiği yere barışı ve adaleti götürmüştür. Gerektiğinde bu millet, yaşlısıylagenciyle ve büyük ordusuyla vatanına sahip çıkmasının şuurunu her zaman taşımaktadır.

TSK nın Afrin’de PYD/PKK hedeflerine yönelik Zeytin Dalı hareketinde 72 uçağın havalanması ve manevraları anlamlıydı. Türkiye’nin Suriye’de DEAŞ’akarşı başlattığı Fırat Kalkanı Harekâtını hafızalara getirdi. .24 Ağustos 2016da başlayan ve 7 ay 5 gün sonra yani 29 Mart 2017 de tamamlanan Fırat Kalkanı harekâtında 72 şehit vermiştik.

20 Ocak 2018 de başlatılan ZeytinDalı Harekâtının ilk gününde havalanan 72 uçak, Fırat Kalkanın da şehit olan 72Mehmetçiğimizin anısına da, bu saygı duruşundaki anlamda büyüktü.

Tarihin derinliklerine girdiğimizde bu milletin birlik beraberlikruhuyla Haçlıları Moğolları biz yenmedik mi? Fitne tohumlarına rağmen üç kıtadatarihi yine biz yazmadık mı? Emperyalist güçlerin oyunlarını bu millet bozmadımı?

Mehmet Akif Ersoy’un şu mısralarıyla köşe yazımızıtamamlayalım.

Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatanbatmayacaktır.!

Hoşça kalın!                                                                                  22Ocak 2018

 

YORUM EKLE

banner15