"ZEYTİN DALI VE GÜÇLÜ TÜRKİYE"

    Bu milletin asil yüzü Çanakkale’de de aynı,Suriye sınırında da aynıdır. Türkiye nin asil bir tarihe ve medeniyetesahip olduğunu artık tüm dünya kabul etmek zorundadır. İşte bu gerçeklerin vedinamiklerin yeniden yapılanması batılılarıürküttüğünü düşünüyorum. Türkiye nin bu milletle bu ruhla, ordusuyla yenidenbir tarih yazacağı duygusu ve gerçeğini batılılar çok iyi biliyor.

Güçlüyüm diyerek okyanus ötesinden gelip, Türkiyesınırında 30 bin kişilik bir terörist ordusu kurmaya çalışacaksın,sınırlarımızı zorlayacaksın.

Türkiye sınırlarının güvenliği için ve teröristleribertaraf etmek için Afrin’e girince feveran edeceksin. Yok, öyle yağma, buvatan kolay kazanılmadı.

Sizin bize karşı aldığınız tavrı 80 milyon halkıyla veinandığı lideriyle bu millet çok iyi biliyor.

Senin binlerce kilometreden gelip ülkelerin huzurunu,sınırını tehlikeye atman devlet ciddiyetiyle bağdaşıyor mu?

Önemli olan devlet olabilmek, devlet olabilmek o kadarkolay değil. Temelinde ve gövdesinde devletçiliğe yakışan unsurların bulunmasıgerekiyor. Biz bunun için farklıyız bunun için Türkiye yiz! Milletteki birlik veberaberliğin,  halkımızın vatan şuuru veaskerimizin, polisimizin taşıdığı o yüce ruh, devlet olabilme yolunda önemlietkendir.

Güçlü devletler teröristlerle işbirliğine tenezzül etmez.Bu yüzden Türk Ordusu geçmiş tarihinden bu yana hep destan yazmıştır. Toplumolarak vatan sevgisinin şuuru her zaman ön plandadır, benim ülkemde bebekler AlBayraklarla büyür, askerliğe Peygamber ocağı kutsiyetiyle, şenliklerle gider.Askeriyle polisiyle milletimizin kaynaşmasının temelinde yatan sevgi, vatansevgisidir. İşte bu yüzden Çanakkale ruhu bu milletin yüreğindedir.

 Bu yüce devletzeytin dalını sunarak her gittiği yere barışı ve adaleti götürmüştür.Gerektiğinde bu millet, yaşlısıyla genciyle ve büyük ordusuyla vatanına sahipçıkmasının şuurunu her zaman taşımakta dır.

TSK nın Afrin’de PYD/PKKhedeflerine yönelik Zeytin Dalı hareketinde 72 uçağın havalanmasıve manevraları anlamlıydı. Türkiye’nin Suriye’de DEAŞ’a karşı başlattığı FıratKalkanı Harekâtını hafızalara getirdi. .24 Ağustos 2016 da başlayan ve 7 ay 5gün sonra yani 29 Mart 2017 de tamamlanan Fırat Kalkanı harekâtın da 72 şehitvermiştik.

20 Ocak 2018 de başlatılan Zeytin Dalı Harekâtınınilk gününde havalanan 72 uçak, Fırat Kalkanın da şehit olan 72 Mehmetçiğimizinanısına da, bu saygı duruşundaki anlamda büyüktü.

Tarihin derinliklerine girdiğimizde bumilletin birlik beraberlik ruhuyla Haçlıları Moğolları biz yenmedik mi? Fitnetohumlarına rağmen üç kıtada tarihi yine biz yazmadık mı? Emperyalist güçlerinoyunlarını bu millet bozmadı mı?

Mehmet Akif Ersoy’un şu mısralarıyla köşe yazımızıtamamlayalım.

Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahipçıkarsan bu vatan batmayacaktır.!

Hoşça kalın!                                                                                  22Ocak 2018

 

YORUM EKLE

banner15